BLOG  O BIŻUTERII

 

Nasz blog o biżuterii to miejsce, w którym znajdziecie odpowiedzi na wszelkie pytania związane z biżuterią, masę inspiracji, najnowsze trendy, porady, ciekawostki i newsy ze świata biżuterii. To również miejsce, dzięki któremu możecie poznać naszą historię, zobaczyć jak pracujemy i jak wygląda życie naszej firmy od kuchni. Zapraszamy do lektury naszych artykułów i do wspólnego poznawania świata biżuterii!

 

Jak dbać o biżuterię latem? Poznaj 5 przydatnych trików
Jak dbać o biżuterię latem? Poznaj 5 przydatnych trików

 

Lato to dość trudny czas dla naszej biżuterii. Słońce, piasek, woda i podróże nie służą naszym błyskotkom. Latem biżuteria musi znieść naprawdę wiele, warto więc odpowiednio o nią zadbać. Poznaj łatwe triki, dzięki którym Twoja biżuteria przetrwa lato bez problemów!

 

1. Nie zabieraj biżuterii na plażę i na basen

Jeśli to możliwe, unikaj kontaktu biżuterii z wodą. Zarówno sól zawarta w wodzie morskiej, jak i chlor i inne substancje chemiczne dodawane do wody na basenach, mają bardzo szkodliwe działanie dla naszej biżuterii. Mogą przyczynić się do korozji biżuterii, odebrać jej blask, czy powodować odklejanie się kamieni. Sól może być też pochłaniana przez niektóre kamienie używane w jubilerstwie (jak koral, czy turkus) i powodować ich gnicie od wewnątrz.

Jeśli nie uda Ci się uniknąć kontaktu biżuterii z wodą morską lub chlorowaną, pamiętaj o tym, by zawsze po kąpieli opłukać biżuterię w przegotowanej, ostudzonej wodzie. Możesz użyć również roztworu wody i sody oczyszczonej, który wlewasz do miseczki wyłożonej folią aluminiową. Warto też sięgnąć po specjalne preparaty do czyszczenia biżuterii. Jest ich na rynku cała masa. Jeśli nie wiesz jaki środek dobrać do konkretnego rodzaju biżuterii, poproś o pomoc jubilera. Pamiętaj, że różne metale i kamienie mogą reagować inaczej na konkretne środki. Opłukaną biżuterię osusz natychmiast delikatną, miękką ściereczką i wypoleruj. Nigdy nie używaj do tego ściereczek wykonanych z szorstkich materiałów lub ręczników papierowych.

Równie szkodliwy dla biżuterii jest piasek, który składa się z krzemionki - tej same substancji, z której wyrabia się szkło. Piasek może powodować zarysowania na biżuterii, ścieranie się metali i kamieni. Może także wchodzić w trudno dostępne miejsca w biżuterii, a jego późniejsze usunięcie może być bardzo kłopotliwe.

 

2. Zdejmuj biżuterię przed nałożeniem olejku i kremu do opalania, czy środka na owady

Pamiętaj o zdjęciu biżuterii przed nałożeniem na skórę olejku, kremu do opalania, czy też środka owadobójczego. Twoja biżuteria nie potrzebuje ochrony przeciwsłonecznej ;) Poczekaj z nałożeniem biżuterii aż do całkowitego wchłonięcia się kosmetyków, kiedy skóra będzie całkowicie sucha. Kosmetyki mogą przyczynić się do powstania na biżuterii nieestetycznego osadu, smug, powodować jej odbarwianie i matowienie.

 

3. Pamiętaj o odpowiedniej organizacji biżuterii na czas podróży

Jeśli podczas urlopu nie chcesz rozstawać się ze swoją ulubioną biżuterią zadbaj o jej odpowiednią organizację i bezpieczne opakowanie na czas podróży. Nigdy nie wrzucaj biżuterii luzem do walizki, przykrywając ją jedynie ubraniami. Jeśli planujesz zabrać ze sobą kilka błyskotek, spakuj każdą oddzielnie do szczelnie zamykanych woreczków strunowych, a następnie do miękkich sakiewek lub opakowań. Zapobiegniesz w ten sposób zarysowaniom, stłuczeniom, czy splątaniu biżuterii. Podczas podróży trzymaj biżuterię w torbie podręcznej. Jeśli Twój bagaż główny zaginie w trakcie transportu, najprawdopodobniej nie odzyskasz już swojej biżuterii.

 

4. Zadbaj o bezpieczne przechowywanie biżuterii w trakcie urlopu

Jeśli zabierasz na urlop drogocenną biżuterię lub taką, która ma dla Ciebie szczególną wartość sentymentalną, rozważ opcję wynajęcia pokoju z sejfem. Zyskasz pewność, że podczas Twojej nieobecności w pokoju hotelowym biżuteria będzie bezpieczna. Nigdy nie zostawiaj biżuterii w ogólnodostępnych skrytkach np. w recepcji hotelowej, w wypożyczonym samochodzie, czy miejscach, do których dostęp przed Tobą miało wiele innych osób.

 

5. Ubezpiecz biżuterię przed wyjazdem na urlop

W przypadku bardzo kosztownej biżuterii warto pomyśleć również o jej ubezpieczeniu na wypadek zgubienia, kradzieży lub uszkodzenia w trakcie wakacji. Istnieje wiele zakładów ubezpieczeniowych, które bez problemu ubezpieczą biżuterię. Warto skorzystać z ich usług, by w spokoju cieszyć się urlopem.

 

Stosując się do powyższych wskazówek możesz mieć pewność, że Ty i Twoja biżuteria spędzicie razem wspaniałe lato!

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl