Zależy nam na tym, by nasza biżuteria była jak najwyższej jakości, dlatego wybór półproduktów, z których ją wykonujemy odgrywa ogromną rolę w procesie jej tworzenia. Poświęcamy sporo czasu na staranną selekcję i wybór najlepszych materiałów, o których przeczytać możesz poniżej.
SREBRO
Srebro to jeden z głównych metali szlachetnych, z których wykonuje się biżuterię. Charakteryzuje się białą barwą, metalicznym połyskiem, dużą kowalnością i rozciągliwością. Ponieważ czyste srebro jest metalem bardzo miękkim, do wytwarzania biżuterii łączy się je z innymi metalami - najczęściej z miedzią. Dzięki domieszkom innych metali srebrne produkty jubilerskie stają się twardsze i tym samym bardziej wytrzymałe. Aby określić ilości srebra użytego w stopie metali stosuje się próby srebra. Biżuteria Laoni wykonana jest z najbardziej popularnej próby srebra, czyli 925. Oznacza ona, że zawartość czystego srebra w stopie wynosi 92,5%. Natomiast pozostałe 7,5% to domieszki innych metali.
KAMIENIE NATURALNE
Kamienie naturalne to skarby Matki Ziemi, które występują w przyrodzie w formie minerałów lub skał. Wydobywane są w różnych zakątkach świata, co ma ścisły związek z ich naturalnym źródłem występowania. Fascynują one ludzkość od wieków. Przypisuje się im wyjątkową moc oraz magiczne i uzdrawiające właściwości.
Wśród kamieni naturalnych najbardziej cenne są kamienie szlachetne, czyli te najpiękniejsze, najrzadziej występujące i odznaczające się określonymi właściwościami. Kamienie naturalne, które nie spełniają norm kamieni szlachetnych, potrafią być jednak równie efektowne i zachwycać w takim samym stopniu.
Niewątpliwym atutem kamieni naturalnych jest to, że każdy z nich jest niepowtarzalny i wyjątkowy. Nie ma dwóch identycznych. Kamienie mogą różnić się między sobą zabarwieniem, strukturą, czy kształtem. Mogą też posiadać wewnętrzne inkluzje. Dzięki temu każdy egzemplarz biżuterii wykonanej z kamieni jest wyjątkowy.
PERŁY HODOWLANE
Perły hodowlane wytwarzane są przez żywe organizmy - głównie małże. Gdy do ich wnętrza dostanie się jakieś ciało obce np. ziarnko piasku, uruchamiają one swój mechanizm obronny i zaczynają produkować substancję wapienną (tą samą, z której zbudowana jest ich muszla), którą następnie pokrywają ciało obce. Oblepiają je kolejnymi warstwami, które z czasem twardnieją i tworzą perłę.
Zdobycie pereł od dziko żyjących małż (czyli żyjących w ich naturalnym środowisku) jest trudne i szkodliwe dla ekologii podwodnego świata. Z tego powodu perły "hoduje się" na specjalnych farmach zakładanych na morzach i jeziorach, a w proces ich powstawania zaangażowany jest człowiek. Zapoczątkowuje on proces formowania się perły poprzez wprowadzenie do małży zarodka perły.
Perły mogą różnić się między sobą kolorem, wielkością, czy kształtem. Ich cechy osobnicze zależą od gatunku małży oraz warunków, w jakich one żyją. Dzięki temu perły są tak unikatowe i niepowtarzalne, a każdy egzemplarz wykonany z ich użyciem jest wyjątkowy jak jego właścicielka.
KRYSZTAŁY I PERŁY SWAROVSKIEGO
Kryształy Swarovskiego to szlifowane szkło o wysokim współczynniku załamania światła, z napylonymi z tyłu powłokami. Charakteryzują się one niezwykłym blaskiem oraz bogatą paletą kształtów i barw. Załamują światło przechodzące przez nie, dając efekt tęczy. Dokładna receptura i proporcje składników użytych do produkcji szkła, z którego są wykonane, a także wszelkie procesy technologiczne związane z produkcją, stanowią ściśle strzeżoną tajemnicę firmy. Kryształy Swarovski są maszynowo cięte i szlifowane tak by ich krawędzie były wyraźne, co również wpływa na właściwości załamujące światło. Niektóre kryształy poddawane są też dodatkowo chemicznej obróbce, aby nadać im kolor i blask.
Perły Swarovskiego to perły kryształowe, wykonane z kryształowego jądra zwanego też rdzeniem, pokrytego wysokiej jakości perłową powłoką. Ich powierzchnia jest idealnie okrągła i jedwabiście gładka. Paleta ich barw jest bardzo bogata. Powstają one przy użyciu unikalnej technologii powlekania, która nadaje perłom tajemniczy blask i powoduje wrażenie, jakby perły lśniły od wewnątrz.