O naszej biżuterii

Wszystkie wzory naszej biżuterii wykonane są na podstawie własnych projektów. W procesie produkcji wykorzystujemy elementy wykonane ze srebra próby 925, srebra pokrytego warstwą 24k złota, kryształy i perły Swarovski Elements, naturalne perły hodowlane i naturalne kamienie.

 

Srebro

Oznacza, że wyrób składa się w 92,5% z czystego srebra, a 7,5% stanowi inny stop. Czyste srebro próby 999 jest bardzo miękkie, dlatego domieszkowane jest innymi metalami, aby zwiększyć trwałość wyrobów z niego wykonanych.

 

Srebro pozłacane

To srebro próby 925 pokryte powłoką 24k złota. Pozłacanie odbywa się metodą galwanizacji i polega na nanoszeniu na wyrób wykonany ze srebra próby 925 warstwy złota. Z upływem czasu warstwa złocenia polega naturalnemu ścieraniu.Trwałość takiej powłoki zależy m.in od częstotliwości użytkowania biżuterii, odpowiedniej pielęgnacji oraz sposobu jej przechowywania. Aby zapewnić biżuterii jak najdłuższy blask, zalecamy stosowanie się do zasad dotyczących pielęgnacji.

 

Kryształy SWAROVSKI® ELEMENTS 

To szlifowane szkło o wysokim współczynniku załamania światła, z napylonymi z tyłu powłokami. Charakteryzują się one niezwykłym blaskiem oraz bogatą paletą kształtów i barw. Załamują światło przechodzące przez nie, dając efekt tęczy. Dokładna receptura i proporcje składników użytych do produkcji szkła, z którego są wykonane, a także wszelkie procesy technologiczne związane z produkcją, stanowią ściśle strzeżoną tajemnicę firmy. Kryształy Swarovski są maszynowo cięte i szlifowane tak by ich krawędzie były wyraźne, co również wpływa na właściwości załamujące światło. Niektóre kryształy poddawane są też dodatkowo chemicznej obróbce, aby nadać im kolor i blask.

 

Perły SWAROVSKI® ELEMENTS

To perły kryształowe, wykonane z kryształowego jądra zwanego też rdzeniem, pokrytego wysokiej jakości perłową powłoką. Ich powierzchnia jest idealnie okrągła i jedwabiście gładka. Paleta ich barw jest bardzo bogata. Powstają one przy użyciu unikalnej technologii powlekania. Jest to pierwsza metoda produkcji na świecie, która pozwala pokrywać wysokiej jakości kryształowy rdzeń piękną perłową powłoką. Innowacyjna technologia stosowana przez firmę Swarovski nadaje perłom tajemniczy blask i powoduje wrażenie, jakby perły lśniły od wewnątrz. Dokładne kontrole jakości stosowane podczas produkcji zapewniają absolutną doskonałość każdej kryształowej perły.

 

Perły hodowlane

To naturalne perły powstające w wyniku ingerencji człowieka, polegającej na zapoczątkowaniu procesu formowania się perły, a dokładnie poprzez wprowadzenie zarodka perły do płaszcza muszli perłopława. Perłopław zaczyna następnie produkować masę perłową, która stopniowo otacza zarodek i w ten sposób po pewnym czasie powstaje perła.

 

Kamienie naturalne

To kamienie powstałe w przyrodzie w warunkach naturalnych. Pochodzą z różnych zakątków świata. Każdy z nich jest niepowtarzalny i wyjątkowy. Poszczególne kamienie mogą różnić się między sobą odcieniem, wielkością i kształtem.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl