Moc kamieni

W Laoni wierzymy, że wszystko to, co nas otacza, posiada energię. Mają ją również kamienie naturalne, które poprzez swoje wibracje wpływają na człowieka. Każdy kamień ma swoją specyfikę i działa na sfery fizyczne lub duchowe.
Stworzyliśmy listę kamieni, których używamy do tworzenia naszej biżuterii. Wybierz z niej kamień, który pasuje do Ciebie najbardziej.

 

Agat
Agat zwany jest kamieniem harmonii i równowagi. Przywraca ją w każdym aspekcie życia: zdrowotnym, intelektualnym i emocjonalnym. Zwiększa pewność siebie. Pomaga zachować wewnętrzną harmonię i zapewnia spokój w stresujących sytuacjach. Sprzyja rozwojowi duchowemu i emocjonalnemu. Energia agatu ułatwia wyzbycie się uprzedzeń i gniewu. To kamień idealny dla osób, które chcą lepiej poznać siebie i zyskać większą samoświadomość.

Akwamaryn
Akwamaryn to kamień odwagi. Dodaje jej ludziom nieśmiałym, którzy mają trudności ze szczerym wyrażaniem emocji. Ma duży wpływ na pozytywne kontakty z otoczeniem i trwałe relacje z innymi ludźmi. Wpływa korzystnie na kondycję psychiczną. Wspomaga wewnętrzny spokój, a także koi napięcie nerwowe. Pozwala myśleć jaśniej i ułatwia podejmowanie trudnych decyzji.

Amazonit
Amazonit to kamień młodości, szczęścia i sukcesu. Kojarzony jest z Amazonkami - plemieniem kobiet pełnych mocy. Amazonit wzmacnia pewność siebie i wiarę we własne możliwości. Pomaga radzić sobie ze strachem i zmartwieniami. Harmonizuje zmienne nastroje, przywraca nadzieję i optymizm.

Ametyst
Ametyst jest kamieniem dla osób, które są podatne na stres i wybijanie ich z naturalnej równowagi. Nazywany jest kamieniem harmonii i relaksu, a to dlatego, że pomaga znieść wszelkie trudne sytuacje. Dodaje sił i nie pozwala na wybicie się z rytmu. Uwalnia umysł od negatywnej energii, a dzięki temu robi miejsce na pozytywne, budujące myśli.

Apatyt
Apatyt pomaga w przekształcaniu swoich marzeń w rzeczywistość. Sprzyja rozwojowi wyobraźni, kreatywności i umiejętności uczenia się. Równoważy energię, zapewniając poczucie harmonii. Wzmacnia koncentrację, porządkuje myśli i powstrzymuje silne emocje. Ułatwia komunikację i wyrażanie swoich potrzeb. Pomaga przełamać nieśmiałość i dodaje pewności siebie.

Awenturyn
Awenturyn to kamień przynoszący szczęście, bogactwo i nowe możliwości. Dodaje pewności siebie, zwiększa energię oraz prawdopodobieństwo odniesienia sukcesu. Sprzyja wychodzeniu z negatywnych stanów emocjonalnych. Ma właściwości uspokajające. Działa odprężająco i pomaga pozbyć się lęków.

Diopsyd
Diopsyd działa relaksująco, wspomaga usuwanie stresów i stanów napięcia. Tym którzy czują się przytłoczeni problemami, pomaga doceniać życie i cieszyć się nim. Wspiera rozwój duchowy. Pomaga połączyć nasze wibracje z energią Ziemi i siłami Natury.

Granat
Granat to kamień miłości, który pobudza namiętność i wpływa pozytywnie na nawiązywanie relacji. Pomaga zdobyć sympatię w kręgu znajomych, dodaje pewności siebie, silnej woli i podnosi radość z życia. Podarowany kobiecie oznacza lojalność i czułość. Działa również jak tarcza przed złą energią. Chroni i wspiera w osiąganiu sukcesów.

Jadeit
Jadeit to kamień, który poprawia nastrój, zapewnia szczęście i odgania złe myśli. Kojarzony jest  ze spokojem i relaksem. Przywraca harmonię, pomaga się odprężyć i oczyścić myśli. Jest pomocy przy zwalczaniu depresji i stanów lękowych. Sprzyja rozwojowi duchowemu.

Jaspis
Jaspis to kamień dla zestresowanych i wiecznie zapracowanych osób. Pomaga odzyskać spokój, wyrównuje energię oraz oczyszcza aurę. Pomaga też w organizacji czasu i ułatwia podejmowanie trudnych decyzji. Zachęca do działania oraz przekształcania pomysłów w rzeczywistość. Wpływa na nasze kontakty z otoczeniem i uzdrawia relacje międzyludzkie.

Kamień księżycowy
Kamień księżycowy to kamień wewnętrznego wzrostu i siły. Stabilizuje emocje oraz zapewnia spokój i równowagę. Łagodzi uczucie lęku. Pomaga podążać drogą przeznaczenia. Kamień księżycowy to kamień szczególnie ważny dla kobiet. Samotnym kobietom przynosi szczęście w miłości. A tym, które pragną zajść w ciążę, sprzyja w płodności.

Kamień słoneczny

Kamień słoneczny to jeden z najbardziej pozytywnych minerałów. Dostarcza olbrzymiej energii, siły, odwagi i optymizmu. Dodaje motywacji, podnosi samoocenę i zwiększa wiarę w swoje możliwości. Chroni przed złym samopoczuciem i negatywnymi wpływami z zewnątrz, łagodzi melancholię.

Kryształ górski
Kryształ górski ma właściwości oczyszczające ciało, umysł i pomieszczenia. Pomaga pozbyć się negatywnej energii i odciąć się od niepowodzeń. Neutralizuje negatywne emocje i zwiększa szanse na życiowy sukces. Umożliwia realizację planów zwiększając naszą zdolność wprowadzania ich w życie. Posiada moc transformacji negatywnej energii w pozytywną. Chroni przed złymi snami i urokami.

Kunzyt
Kunzyt to kamień, który pomaga odzyskać wewnętrzny spokój i radość życia. Buduje w nas poczucie wartości oraz dodaje energii. Kamień ten jest bardzo kobiecy i uwodzicielski. Silnie oddziałuje na relacje z innymi ludźmi i pomaga przyciągać do nas osoby o dobrym sercu. Działa też jak tarcza, która chroni przed złą energią płynącą z otoczenia.

Kwarc dymny
Kwarc dymny ma moc oczyszczania energii i wprowadzania pozytywnych wibracji. Jest to kamień, który pozwala odnaleźć się w otaczającej rzeczywistości. Pomaga też urzeczywistniać plany, marzenia i cele. Świetnie sprawdzi się jako podarunek dla kobiety, która właśnie snuje wielkie wizje dla siebie i postawiła przed sobą wielkie wyzwania. Dzięki niemu wszystko wydaje się łatwiejsze i bardziej prawdopodobne.

Kwarc różowy
Kwarc różowy nazywany jest kamieniem miłości, akceptacji i dobrych relacji. Tworzy niezwykłe wibracje oraz ciepłą i pozytywną energię, która roztacza się wokół nas, podczas jego noszenia. Kwarc różowy rozwija samoakceptację i pomaga połączyć się z własnym wnętrzem. Otwiera ludzi na miłość i pomaga przezwyciężyć wewnętrzne blokady. Pomaga w odnalezieniu bratniej duszy i przełamaniu monotonii w związkach. Noś go w sypialni, a Twoje uczucia zapłoną na nowo!

Labradoryt
Labradoryt to kamień, który sprzyja byciu "tu i teraz". Pomaga podążać za głosem intuicji i nakierowuje nas na właściwą życiową drogę. Przynosi ulgę w stanach niepokoju, zastępując je wiarą w siebie i inspiracją. Oddziałuje na sferę twórczej kreatywności i innowacyjności. Rozwija silną wolę, cierpliwość i poczucie własnej wartości.

Larimar
Larimar jest uznawany za kamień rozwoju duchowego. Przypisuje się mu właściwości uspokajające i uzdrawiające. Kamień ten wspiera dobre samopoczucie i świadomość własnego potencjału. Pomaga odnaleźć życiowe powołanie, łagodzi emocje i uwalnia od stresu.

Larvikit
Larvikit to kamień, który dobrze oddziałuje na aurę. Ma działanie ochronne. Pomaga w stanach niepewności i lęku. Przywraca przepływ pozytywnej energii. Odpręża i poprawia sen. Zapewnia wewnętrzny spokój i pomaga pozbyć się niepewności i lęków.

Magnezyt
Magnezyt wprowadza harmonię i spokój. Pomaga pozbyć się negatywnych emocji, zmniejsza poczucie rozczarowania i niespełnionych oczekiwań. Wzmacnia koncentrację, opanowanie i poczucie odprężenia. Wprowadza w stan głębokiego relaksu i spokoju podczas medytacji.

Onyks
Onyks jest kamieniem mądrości i wewnętrznej siły. Daje poczucie kontroli nad swoim życiem. Wzmacnia wytrzymałość i odporność w trudnym okresie. Przynosi równowagę ciału i umysłowi oraz wycisza emocje. Pomaga uwolnić się od przeszłości i toksycznych relacji. Chroni przed negatywną energią płynącą od innych ludzi. Przyciąga szczęście i pomyślność.

Opal różowy
Opal różowy ma energię podnoszącą samopoczucie i dodającą radości. Pomaga uwolnić się od wszystkich trosk i widzieć rzeczy takimi jakie są naprawdę. Jest to kamień, który ułatwia spełnianie marzeń. Symbolizuje też wiarę i zaufanie. Sprowadza dobre sny i pozwala wydobyć wewnętrzne piękno.

Perły
Perły symbolizują szczerość, piękno i mądrość. Dodają atrakcyjności i kobiecości. Jako wytwór natury zrodzony we wnętrzu małży, perły od zawsze kojarzone są z żeńską energią macierzyństwem, ochroną i wieczną miłością. Są idealnym talizmanem dla kobiet, które spodziewają się dziecka. Perły mają też działanie ochronne i wspierają rozwój wewnętrzny noszącej je osoby.

Rodonit
Rodonit to kamień związków. Jest pomocny w znajdowaniu miłości i utrzymaniu przyjaźni. Wspiera osoby mające problemy z komunikacją, rozbudzając w nich pewność siebie. Wzmacnia uczucia, pomaga wybaczać i patrzeć na relację bardziej obiektywnie.

Rubin
Rubin to kamień miłości, oddania i niegasnącej namiętności. Posiada moc przemiany złej energii w pozytywną. Wzmacnia pewność siebie i przyciąga uczucia. Sprzyja dobrym myślom i łagodzi stres. Pobudza do aktywności, dodaje odwagi. Pomaga w realizacji marzeń. Uważany jest za kamień dobrobytu.
   
Spinel
Spinel to kamień, który wspiera naszą witalność i energię życiową. Wzmacnia poczucie wewnętrznego spokoju. Sprzyja życiu w zgodzie z samym sobą i swoim wewnętrznym „ja” oraz wyrażaniu własnych przekonań. Jest „kamieniem obfitości” z uwagi na swą moc przyciągania. Pomaga uwolnić się od przeszłości i zacząć budować nową przyszłość.

Turmalin
Turmalin uzdrawia ciało jak i umysł. Pomaga się skupić na chwili obecnej. Przyciąga przyjaźń, bogactwo i miłość. Ułatwia porozumienie się między ludźmi. Ma silne właściwości ochronne – strzeże przed negatywną energią płynącą z otoczenia. Rozprasza lęki, pomaga w zasypianiu oraz łagodzi uczucie strachu. Jest bardzo przydatny w praktykach medytacyjnych. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl