Złocenie

Złocenie biżuterii to proces, która polega na pokryciu powierzchni biżuterii warstwą złota. Biżuteria taka wykonana jest w podstawie np. ze srebra i jest na niej wybita jego próba. Warstwa złocenia to zewnętrzna powłoka dekoracyjna, której próby nie wybija się na wyrobie. Grubość złotej warstwy wyraża się w mikronach, a paleta barw możliwych do uzyskania w procesie złocenia jest bardzo szeroka. Najczęściej spotykane na polskim rynku jest jednak złocenie 14k (bardzo jasne) i 24k (nieco ciemniejsze).

W naszej pracowni złocenia wykonujemy metodą galwaniczną (lub inaczej elektrolityczną). Jest to najbardziej popularna w jubilerstwie metoda złocenia biżuterii. Opiera się ona na elektrolizie. Biżuterię umieszcza się w specjalnej maszynie, w kąpieli złotniczej. Dzięki przepływowi prądu pomiędzy elektrodami urządzenia, na zanurzonej w kąpieli biżuterii osadza się powłoka złota.

Do złocenia naszej biżuterii wykorzystujemy profesjonalny sprzęt i wysokiej jakości płyny galwaniczne. Dzięki kontroli nad całym procesem mamy pewność, że został on przeprowadzony z najwyższą starannością. Naszą biżuterię pokrywamy warstwą 24k złota o grubości 1 mikrona. Jest to powłoka galwaniczna, która pozwala cieszyć się złotym blaskiem biżuterii przez długi czas. Trzeba jednak pamiętać, że ostateczna trwałość złocenia zależy również od sposobu użytkowania oraz pielęgnacji biżuterii.

Jeśli biżuteria wymaga odświeżenia, możemy przywrócić jej piękny wygląd. W naszej pracowni oferujemy usługę ponownego złocenia. Usługa ta dotyczy wyłącznie biżuterii kupionej w naszym sklepie, a jej cena ustalana jest indywidualnie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl