Złocenie

Złocenie biżuterii to proces, która polega na pokryciu powierzchni biżuterii warstwą złota. Biżuteria taka wykonana jest w podstawie np. ze srebra i jest na niej wybita jego próba. Warstwa złocenia to zewnętrzna powłoka dekoracyjna, której próby nie wybija się na wyrobie. Grubość złotej warstwy wyraża się w mikronach, a paleta barw możliwych do uzyskania w procesie złocenia jest bardzo szeroka. Najczęściej spotykane na polskim rynku jest jednak złocenie 14k (bardzo jasne) i 24k (nieco ciemniejsze).

W naszej pracowni złocenia wykonujemy metodą galwaniczną (lub inaczej elektrolityczną). Jest to najbardziej popularna w jubilerstwie metoda złocenia biżuterii. Opiera się ona na elektrolizie. Biżuterię umieszcza się w specjalnej maszynie, w kąpieli złotniczej. Dzięki przepływowi prądu pomiędzy elektrodami urządzenia, na zanurzonej w kąpieli biżuterii osadza się powłoka złota.

Do złocenia naszej biżuterii wykorzystujemy profesjonalny sprzęt i wysokiej jakości płyny galwaniczne. Dzięki kontroli nad całym procesem mamy pewność, że został on przeprowadzony z najwyższą starannością. Naszą biżuterię pokrywamy 24k złotem o grubości 1 mikrona. Jest to trwała powłoka, która pozwala cieszyć się złotym blaskiem biżuterii przez długi czas, jeśli oczywiście odpowiednio o nią dbamy. Trzeba pamiętać, że na trwałość biżuterii pozłacanej ogromny wpływ ma częstotliwość i sposób użytkowania biżuterii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl